Uudiste arhiiv

Nuputa 2023. a. võistlus (30.11.2023)

Neljapäeval kogunesid Viljandi maakonna nutikad 5. – 7. klasside õpilased Paalalinna Kooli nuputama. Lahendati mitmeid keerulisi matemaatikaülesandeid, mõni ülesanne jäi ka kõigi poolt lahendamata.

Heimtali kooli esindasid hästi nooremas vanuserühmas Richard Laurima ja Roland Roosnurm 5. klassist, Steven Iarochenko ja Ryan Dean Kikas 6. klassist ning vanemas grupis III koha saavutanud 7. klassi neiud Grete Kask, Grete-Liis Mill ja Madar Mändoja, kes taolisel võistlusel järgmisel õppeaastal enam osaleda ei saa.

Tänan tublisid osalejaid.

Teksti autor: Tiiu Allas, matemaatikaõpetaja.

Kontsert-mõtterännak (22. november 2023)

9. klass käis osa saamas kontsert-mõtterännakust Jaani kirikus, kus psühholoog Ruta Juzulenaite mõtiskles inimlike omaduste üle, mida kirik on pidanud surmapattudeks. Kuulasime ning mõtlesime kaasa: millal asjade tarbimine muutub apluseks ehk liigtarbimiseks;
millal soov asju omada muutub ihaks ja kaob ära inimene asjade sees;
millal oskus imetleda muutub kadeduseks ja inimene saab nn külmunud südame;
millal uhkus muutub kõrkuseks;
millal asjade omamine muutub ahnuseks ja kitsiduseks ning sooviks omada võimu ja olla kõigist üle;
millal haavumisest saab viha, mis pimestab inimest;
millal laiskusest saab tüdimus, tülpimus ja hoolimatus elu vastu.

Samas saime teada, et kõik isiksuse omadused on inimesele vajalikud, aga liialdada ei tohi mitte ühegagi neist.
Kõiki neid mõtterännakuid ilmestasid erinevad muusikapalad ooperitest, balletist ja muusikalidest, mida esitasid Estonia Rahvusooperi metsosopran Helen Lokuta ja klaverisaatja Kadri-Ann Sumera.
Kogu selle kontsert-mõtterännaku pani kokku Heli Vaus-Tamm Vaimse Tervise sarja raames.

Teksti autor: 9. klassi klassijuhataja Tiia Parik

Väljasõit Pärnusse (08. november 2023)

Hommikul kell 8.35 hakkasime koolist bussiga Pärnu poole sõitma. Esimesena saabusime Pärnu vanglasse, kus meid ilma pikema jututa kongi pisteti. Võtsime ennast kahte gruppi ja põgenemine algas. Mõlemad rühmad põgenesid kahest numbriterohkest toast ja said kokku suitsuses koridoris. Lõpuks saime ka sealt välja ning saime alustada giidituuri.

Pärast tuuri viidi meid sööma. Kui olime kõhud täis saanud läksime kõrval asuvasse loodusmajja, mis oli põnev ja hubane. Seal näidati meile filmi korallrahnudest ning hiljem uurisime hoonet. Kui väljas hakkas hämarduma oli aeg meil koduteele asuda. Lõppude lõpuks jõudsime kõik elusalt ja tervelt koju tagasi. Päev oli väga tegus ja tore.

Teksti autorid: Grete-Liis ja Madar. 7. klass